דרכון אירופי

לכל כוססי הציפורניים והמתוחים מביננו, שחיכו להתפתחויות בכל הנוגע לזכאות קבלת אזרחות ספרדית או אזרחות פורטוגלית, על כל המשתמע מכך, ישנן בשורות טובות. החוק הן הספרדי והן הפורטוגלי לקבלת אזרחות ספרדית או אזרחות פורטוגלית לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל אושרו והמשמעות של הדבר, הינה, מרחיקת לכת. אחת הסיבות העיקריות לגודלה של הבשורה, הינה עצם העובדה, כי בכך התקרב משמעותית היום, בו צאצאי היהודים מגורשי ספרד ופורטוגל, יוכלו לזכות באזרחות ודרכון ספרדי או פורטוגלי. הדבר חשוב שבעתיים, מתוך העובדה, שאותם זכאים, עקרונית להוציא דרכון אירופי.
החזקת אותו דרכון אירופאי, דומה להחזקת מפתח “מאסטר” ממש. זאת כאשר האחרון, מסוגל לפתוח את הדלתות למקומות הנחשקים ביותר בעולם והנמנים עם מדינות אירופה שבאיחוד.

היתרונות שבהחזקת דרכון אירופי
בשלב זה ומטבע הדברים נשאלת השאלה:
מה בדיוק כל כך מיוחד באותו דרכון אירופאי? או מהם היתרונות של אותו דרכון שבשלהם כדאי לפעול ולהשיגו?
ובכן, לדרכון אירופי יתרונות רבים כגון, ראשית למחזיקים בדרכון אירופי האפשרות להתגורר במדינות איחוד אירופה. למשל, ישנם יהודים רבים, המעוניינים להחזיק בדרכון אירופי ועדיין מתגוררים בארץ וזאת על כל צרה, אם חלילה, תגיע בעתיד. עם זאת, אין זה מכורך המציאות דווקא לעבור ולהתגורר, באירופה, לצמיתות. ניתן לעבור ולגור במדינה אירופאית, אך למספר שנים, כגון למטרת לימודים. ובאשר לזאת, עקרונית, תושבי אירופה זכאים לעלות לימודים נמוכה יותר. כאשר ההטבות בתחום משתנות בין מדינה למדינה. כך, עשויים ישראלים ויהודים רבים, למצוא עצמם לומדים במכללות, יוקרתיות ומפורסמות, בכל רחבי אירופה, וזאת כחלק אינטגרלי מהסטודנטים במוסדות הלימוד מהנחשקים בעולם.
בנוסף, גם מבחינה תעסוקתית כמובן, להחזקת דרכון אירופי יתרונות רבים ובלתי מבוטלים.
עקרונית, הרי כל מי שמחזיק בדרכון אירופי, כלומר הינו אף בעל אזרחות אירופאית, זכאי לעבוד באופן די חופשי ברוב מדינות אירופה. למותר לציין, את היתרונות העצומים בעבודה במדינות אירופה, המתקדמות, כאשר בהן רמת החיים גבוהה ביותר וכן רמת השכר.
יתרון משמעותי נוסף, הנוגע לתחום התעסוקה, הינו האפשרות שנפתחת בפני המחזיקים בדרכון אירופי לעבוד מול, ולעשות עסקאות עם, מדינות איתן לישראל אין יחסים דיפלומטיים. לכן, ישראלים בעלי דרכון אירופי, עשויים לפתוח עצמם לאפשרות ביצוע עסקאות עם מדינות כגון, הנסיכויות וכיו”ב. מדינות אלה, כידוע מהוות את מרכזי הנפט בעולם ובנוסף, מנויות בין המדינות העשירות בעולם.
כמו כן ובאותו עניין, הקלות בבירוקרטיה, המהווים מנת חלקם של האוחזים בדרכון אירופי, עשוים להוות זרז, לחברות מסוימות בחו”ל, להעדיף העסקת אדם בעל דרכון אירופי כאמור. וזאת,  לעומת אדם שנדרש עבורו, הליך בירוקרטי להוצאת אישורים לאותה עבודה בחו”ל.
ולסיכום נקודה זו, יש לציין את הקלות בה מחזיקי הדרכון האירופאי יכולים להיכנס למדינות, כגון ארצות הברית ואוסטרליה. כאשר כל זאת, בניגוד למשל לאזרחי מדינת ישראל, חסרי הדרכון האירופאי, הנדרשים לעבור תהליך ולעיתים לא פשוט, להוצאת “ויזה”, בכדי להיכנס בשערי מדינות אלה.

פורטוגל אקספרס - מבטיחים שאתם ממגורשי פורטוגל

תיקונים שנכנסו בדרך לדרכון הנכסף
ובכן, אנו נוכחים לדעת ובין השאר מקריאת השורות לעיל, כי להחזקת דרכון אירופאי יתרונות רבים ובלתי מבוטלים. כמו כן, את אותו דרכון אירופאי, ניתן להשיג באמצעות החזקת אזרחות במדינה אירופאית כגון, בענייננו ספרד ופורטוגל.

לסיכום, עיננו הרואות כי חלון הזדמנויות נדיר יפתח, כנראה בקרוב, בפני צאצאי מגורשי יהדות ספרד ופורטוגל, שאזי יוכלו האחרונים להשיג דרכון ספרדי או פורטוגלי, שמהווה אף דרכון אירופאי. אך, מיום שייפתח אותו חלון, יחל שעון החול לחשב את קצו לאחור. במילים אחרות, אין ספק כי להחזקת דרכון אירופאי, יתרונות רבים, בין השאר כפי המתואר לעיל. יתרונות אלה עשויים להתגלות כמשדרגי ומשני חיים, של ממש. לכן, חבל לפספסם.
לפיכך, פנו עוד היום אל מומחה בתחום זה הספציפי, של קבלת אזרחות ודרכון פורטוגלי לצאצאי המגורשים וזאת, בכדי לזכות בנוסף, בדרכון האירופאי הנכסף. אפשרויות השימוש הרבות, בדרכון הנ”ל, עשויות להוכיח עצמן כמועילות ביותר ואם לא היום, אז אולי מחר. רק שהיום, הדרכון האירופאי נמצא ממש בהישג יד.
לכן, כל מה שנותר, הינו לפעול ולתפוס את הדרכון הפורטוגלי/אירופאי, שעשוי להוות פתח לחיים החדשים שלכם. או לכל הפחות, כמעין תעודת ביטוח או שטר ערך, שעשוי במקרה הצורך להציל את המצב.

דרכון פורטוגלי = דרכון אירופי