האם שאר בני המשפחה זכאיים לקבל גם אזרחות פורטוגלית?

לאחר שהמבקש או המבקשת מקבל/ת את האזרחות הפורטוגלית, ניתן להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית עבור האישה או הבעל מתוקף נישואי הצדדים, באמצעות חוק הגירה אחר של ממשלת פורטוגל. החוק דורש מספר תנאים לכך כיום כגון: שהצדדים נשואים יותר מ- 3 שנים, שלבן או בת הזוג יש קשר לפורטוגל, ידיעת השפה הפורטוגלית וכדומה.
כאמור הבקשה עבור בן/בת הזוג היא על סמך חוק אחר אשר דורש הוכחת קשר לפורטוגל והדבר אינו פשוט ואף מורכב בהרבה מהחוק החדש (החוק עבור צאצאי מגורשי פורטוגל).

לגבי הילדים בגירים, קרי מעל גיל 18, כיום הם חייבים להגיש בקשה לקבלת אזרחות בעצמם.

לגבי הילדים הקטינים, קרי מתחת לגיל 18, כרגע הם לא נכללים בחוק החדש וניתן לבקש בשמם אזרחות על ידי אחד מהוריהם שקיבל כבר אזרחות פורטוגלית, באמצעות חוק הגירה אחר של ממשלת פורטוגל.
אך כאמור הבקשה היא על סמך חוק אחר אשר דורש הוכחת קשר לפורטוגל והדבר אינו פשוט ואף מורכב בהרבה מהחוק החדש (החוק עבור צאצאי מגורשי פורטוגל).
לעניות דעתי עדיף לחכות ולראות האם יתבצע השינוי בחוק החדש שיכלול גם את הקטינים.
ראו הסבר מפורט בוידיאו שהכנתי עבורכם המסביר אל הלאקונה בחוק החדש לגבי הקטינים והפניה של עורכי הדין העוסקים באזרחות זרה והקהילות היהודיות בפורטוגל למשרד המשפטים בניסיון לפתור את הלאקונה (במשפטים, לאקונה היא חסר בדין, העדרה של הוראה בחקיקה או בתקדים המתייחסת למקרה – מלטינית: lacuna – “חור” או “בור” )