היתרונות בקבלת אזרחות/דרכון ספרדי/פורטוגלי

ראשית נבהיר שספרד ופורטוגל הצטרפו לאיחוד האירופי בשנת 1986 ועל כן הם חברות מלאות באיחוד האירופי, לעומת מדינות אחרות כגון פולין והונגריה, ועל אזרחי ספרד ופורטוגל לא מוטלת שום מגבלה מיוחדת ברחבי האיחוד האירופי (דרכון ספרדי/פורטוגלי = דרכון אירופאי). 

היתרונות הבולטים ביותר של הדרכון האירופאי הם:

 • להתגורר במדינות האיחוד – בעל אזרחות כלשהי באיחוד האירופי יכול לגור בכל מדינה באיחוד האירופי בלי לבקש שום אשרה או אישור מיוחד.
 • לעבוד במדינות האיחוד – האזרחות מקנה לך ולבני משפחתך את הזכות לעבוד באירופה.
  קרי מחזיקי הדרכון הספרדי הם אזרחים מן השורה באירופה, כלומר עובדים מן המניין באירופה. מחזיקי דרכון ספרדי רשאים לעבוד בכל רחבי האיחוד, ללא מגבלות וללא צורך באישורים נוספים.
  מחזיקי דרכון ספרדי ייהנו מהעדפה בקבלה לעבודה בחברות בין לאומיות בישראל וברחבי העולם. כל חברה בין לאומית תעדיף עובדים המחזיקים במספר אזרחויות, על פני עובדים עם אזרחות אחת בלבד. מבחינת החברה, מדובר בחיסכון משמעותי בכסף ובזמן, המתבזבזים כאשר יש צורך להנפיק ויזות, אישורים וסידורים שונים.
 • ללמוד במדינות האיחוד – בתחום הלימודים ניתן ללמוד איפה שרוצים ללא אשרה או ויזה, ולקבל הטבות שמגיעות לסטודנטים כגון: מימון לימודים (ואף לימודים חינם), עזרה בשכר הדירה, פטור מבחני קבלה לאוניברסיטה, קבלת דמי מחייה חודשיים וכיוצא בזה.
  יש לציין כי ההטבות משתנות ממדינה למדינה, כמו כן יש מדינות באיחוד האירופי שמתנות את הטבות הלימודים בכך שתהייה אזרח המדינה הספציפית בלבד ויש כאלה שמעניקות את ההטבות לכל אזרחי אירופה.

הזדמנות חד פעמית לקבל דרכון אירופי

 • להצליח יותר בעסקים לאנשי עסקים שעובדים עם מדינות שישראל מוגבלת בעבודה מולן הדרכון האירופי מאפשר כניסה ושיתוף פעולה עם מדינות אלו ביתר קלות.
  דרכון אירופאי יכול להוות יתרון עבור חברות בינלאומיות שעובדות גם בחו”ל, חברות אלה יעדיפו לעשות עסקים או לרכוש את שירותיו המקצועיים של אדם עם דרכון אירופי מאשר להשיג לו את כל האישורים הרלוונטיים כשיצטרך אותם.
  האזרחות האירופאית מאפשרת גם לעשות עסקים במדינות אירופה ביתר קלות.
  בעצם הדרכון הספרדי נותן את היכולת לפתוח עסק עצמאי ברחבי אירופה ללא כל ביורוקרטיה מסובכת. אזרחי האיחוד האירופי נהנים ממסלול מהיר יותר וגמיש יותר בנושא זה. ישראלים עצמאיים אשר מבקשים להתרחב ולפתוח סניפים באירופה, או לספק את שירותיהם באירופה, יראו בדרכון ספרדי יתרון עצום מהבחינה הזו.
  יתר על כן, יוכלו אזרחים ישראלים שיחזיקו באזרחות הספרדית להשיג ויזת עסקים מיוחדת לארה”ב.
 • לרכוש נכסי נדל”ן באירופה – האפשרות להשקיע ולרכוש קרקעות ובתים באירופה מבלי להזדקק לעזרה של מקומיים או להיתלות בפרוצדורות משפטיות סבוכות של הקמת חברה וכד’.
 • לטייל בעולם ללא צורך וויזה – כישראלים אנו זקוקים לוויזה לצורך ביקור במדינות כמו ארה”ב ואוסטרליה ונתבקש להציג דרכון בין מדינות אירופה השונות, הניידות כאזרח אירופאי היא כמובן קלה הרבה יותר.
  עיקרון הניידות ברחבי אירופה הינו עיקרון חשוב ביותר באמנת האיחוד האירופי, והמטרה היא לאפשר לתושבי האיחוד האירופאי להתנייד ממקום למקום ללא מגבלות או קשיים.
  המשמעות לביטול הצורך בוויזה מהווה יתרון גדול. לדוגמא, ישראלים המעוניינים להיכנס לארצות הברית או לאוסטרליה נדרשים לעבור הליך מסובך, יקר וארוך של הוצאת ויזה למדינה, אשר בסופו לא מובטח לא דבר. זאת אומרת שגם אם שילמתם את האגרה הנדרשת בגובה כמה מאות שקלים, ומילאתם את כל הטפסים כנדרש, השגרירות יכול להחליט כי אינכם רשאים להיכנס, מכל סיבה שלא תהיה, ללא שום צורך לפרטה בפניכם.
  אתר המהגרים Movehub דירג את מדינות כל העולם על פי עוצמת הדרכונים שלהן, כלומר לכמה מדינות יכולים אזרחי כל מדינה להיכנס ללא ויזה. על פי הנתונים הדרכון הבריטי הוא החזק בעולם. אזרחי הממלכה המאוחדת יכולים להיכנס ל-173 מדינות מבלי להזדקק לויזות, וכמותם גם אזרחי שבדיה ופינלנד.
  ספרד נמצאת במקום ה 4 – אזרחי ספרד יכולים להיכנס ל-170 מדינות מבלי להזדקק לויזות.
  רק לצורך השוואה ישראל נמצאת במקום ה 20 – אזרחי ישראל יכולים להיכנס ל-140 מדינות מבלי להזדקק לויזות.
 • ליהנות מרמת חיים גבוהה – שיעור האבטלה במדינות מערב אירופה, הוא נמוך בהרבה מישראל. השכר הממוצע ושכר המינימום במרבית מדינות אירופה גבוהים בעשרות ומאות אחוזים מישראל, אף שעלות המחיה ברבות מהמדינות אינה גבוהה בהרבה מהארץ.
 • שיעורי מס ומכס טובים יותר אם יש לכם דרכון ספרדי, בתנאים מסוימים תוכלו לשלם פחות מס ולשמור על הכסף שלכם בצורה טובה יותר. אזרחי האיחוד האירופי יכולים גם להעביר כספים וסחורות בחופשיות בין כל מדינות האיחוד ללא מכס והליכים ביורוקרטים שונים ומעיקים.
  יש לשים לב כי קבלת אזרחות זרה יכולה להביא עמה לא רק זכויות, אלא גם חובות,
  כגון: חבות במס.

 

דרכון אירופי הוא נכס גם למי שאינו חושב לעזוב את ישראל
נצלו את זכותכם עוד היום
הורידו חינם את המדריך שלנו לקבלת אזרחות ספרדית/פורטוגלית למגורשי ספרד