עו”ד אזרחות ספרדית

לאחרונה מגיעות יותר ויותר ידיעות, בכל הנוגע, לרפורמה בחוק האזרחות הספרדית, בדגש על התיקון, שבוצע לאחרונה, ואשר קיבל את אישור הרשויות המוסמכות. מסתבר, כי ישנם יהודים רבים, ולא מעט מהם המתגוררים בישראל, אשר יהיו זכאים, ממש בקרוב, להגיש בקשה לקבלת אזרחות ספרדית. המדובר ברעידת אדמה, של ממש, שכן, לא אך שהחזקת דרכון ספרדי טומנת בחובה יתרונות רבים ומשמעותיים. אלא כי, אף 2 הגבלות וקשיים עיקריים, אשר הטילו השלטונות הספרדים, עד כה, על קבלת הדרכון, המיוחל, הוסרו. כך, שממשלת ספרד, אשר החליטה “לפתוח דלתות ליהודים”, מצפה למבול של פניות מרגע שיאושר, החוק, סופית. וכל זאת, כולל, כאמור, מיהודים מישראל.

ולכן ובהמשך לאמור, ככל הליך אשר תוצאותיו יכולים להוות גורם בעל משמעות, מהותית, על חייכם. אף במקרה זה, של השגת אזרחות ספרדית, מומלץ ביותר להיעזר בשירותיו של עו”ד, אזרחות ספרדית, מומחה ויוסבר…

יש להעיזר בעורך דין שמבין את נושא אזרחות הספרדית

חשיבות הפנייה לעו”ד מומחה

נשאלת השאלה, מדוע בדיוק אני זקוק, לפחות, לייעוץ של עו”ד אזרחות ספרדית, בטרם אני מתחיל בכלל את ההליך, של הגשת הבקשה, לקבלת האזרחות הספרדית הנכספת?
ובכן וכאמור, ככל עניין משפטי, אשר טומן בחובו בירוקרטיה, הליכים משפטיים ודרישות לידע ומומחיות, כך בכל הנוגע לקבלת דרכון זר וכל שכן, בכל הנוגע, להשגת דרכון/אזרחות ספרדית. עם זאת, תפקידו של עו”ד אזרחות ספרדית, אינו אך ורק לעמוד בתורים, לכתוב את הבקשה ולשלוח טפסים, עבורכם. בעצם, האמור לעיל מהווה חלק קטן, ופחות מהותי, מתפקידו של עורך הדין, המומחה, לאזרחות ספרדית.
עיקר תפקידו של עו”ד אזרחות ספרדית, הינו שימוש בידע המקצועי, שלו, ובניסיונו בהתמודדות עם הליכים משפטיים כגון, אלה, הטמונים בהשגת האזרחות הספרדית. שכן, כידוע ידע מהווה כוח, וכוח, כגון זה הנדרש להתמודדות עם התהליך להוצאת דרכון ספרדי, מטבע הדברים, אינו מצוי בידי כל אדם, אלא כי ובעיקר, אצל, עורכי הדין, המומחים בתחום.
עם זאת, אין לזלזל בביצוע המהלכים הטכניים, בידי עורך הדין, כחלק מחבילת השירותים שהלה עשוי לספק לכם. שכן, כידוע זמן שוווה כסף ואף מאמצים ועוגמת נפש, אשר לא אחת, מהווה חלק בלתי נפרד, מהמתנה בתורים והתמודדות עם הבירוקרטיה, שמאפיינת תהליכים שכאלה.
שירות חשוב נוסף, אשר אך ורק עורך דין מומחה עשוי להעניק לכם, הינו הערכת סיכוייכם לקבלת, בקשתכם, לאזרחות הספרדית. דבר זה כאמור, הינו מהווה כגורם קריטי ביותר. שכן בלעדיו, הינכם עלולים להיכנס לתהליך, שלם, הכולל הוצאת משאבים, כגון זמן, מאמצים, והרבה כסף אשר חלילה יירדו לטמיון. וכל זאת, עקב חוסר התאמתכם שיכלה להיוודע לכם, מראש, במידה והייתם מתייעצים עם עו”ד, מומחה, בטרם. כלומר ובמילים אחרות, יפה לענייננו המשפט “סוף מעשה במחשבה תחילה“.
בנוסף לכך, שירותיו של עורך דין, מומחה, לאזרחות ספרדית, עשויים להוות גורם קריטי במקרים גבוליים, אשר בהם, ממש, נדרש ייצוג והבאת טיעוניכם בצורה מושכלת ומלומדת, אל מול הגורמים הרשמיים. כאשר, במקרה זה, כנ”ל, ובמקרים נוספים רבים, אחרים, היעזרות בעו”ד המתמחה באזרחות ספרדית, יכול להוות את ההבדל בין קבלת האזרחות, הנכספת, לחלילה איבוד זכאותכם, בסופו של יום.

החלום לדרכון האירופאי קרב ובא

הוכחת קשר לספרד
בעצם, היהודים אשר יהיו זכאים עקרונית לקבלת האזרחות, הספרדית, הינם אלו אשר יוכיחו כי יש להם קשר ליהודי ספרד, אשר גורשו מהמדינה לפני יותר מ-500 שנים. להוכחת קשר זה, ייקבעו קריטריונים שונים, שכמובן ברגע שייקבעו סופית יעדכן אותכם, אף בכך, עורך הדין שמטפל בעניינכם.
כחלק מדרכי ההוכחה, המסתמנים, לקשר עם יהדות ספרד המגורשת, או להיותכם צאצאי המגורשים, יהיו כגון: הצגת תעודות מסוימות, למשל, מרב קהילה יהודית בספרד או בישראל. בנוסף, נראה ששליטה בשפת הלאדינו, או בספרדית וכן, פעולות צדקה ולימודים, רלוונטיים, עשויים להוות משקל חיובי לטובת, סיכוייכם, לקבלת האזרחות הספרדית ועוד.

ולסיכום, כאמור נראה שבכל רגע נתון, עשויה הממשלה הספרדית, לאשר את החוק אשר יאפשר ליהודים, צאצאי מגורשי ספרד, להגיש את הבקשות לקבלת האזרחות המיוחלת. בדומה לאזרחויות אירופאיות אחרות, אף הזוכים באזרחות הספרדית, יהנו מהיתרונות השונים, שדרכון אירופאי טומן בחובו. זאת כגון חופש תנועה, עבודה, מגורים ולימודים בשלל מדינות אירופה. עם זאת, החוק המדובר, אמור להיות תקף שנתיים, ימים, מרגע היכנסו לתוקף. לכן, מומלץ כבר עתה להתארגן, ולפנות אל עו”ד מומחה, אשר יוכל לטפל בעניינכם ביעילות ובמהירות האפשרית.

שימוש בעורך דין משפר את הסיכויים לקבל אזרחות ספרדית