מדוע אצלנו הדרכון הפורטוגלי יקר יותר ונמשך זמן רב יותר?

לאחרונה קיבלתי מספר תלונות שאצלנו זמן המתנה ארוך יותר לקבלת הדרכון והשירות שלנו יקר יותר. לכן מצאתי לנכון להכין סרטון מפורט בסוגיה. תהנו.

נשיא המדינה בעד דרכון פורטוגלי

מה חושב נשיא המדינה על הוצאת דרכון פורטוגלי

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בראיון לחדשות ערוץ 10 מתיחס לשאלה מה דעתו על הוצאת דרכון נוסף לדרכון הישראלי. וכיצד הוצאת דרכון אירופי, קרי דרכון פורטוגלי, יכול לעזור לאזרח ישראלי אם בכלל.

חדשות ערוץ 10

האפשרויות הבלתי מוגבלות של הדרכון האירופי

כתבה של חדשות ערוץ 10 המנסה לתמצת את היתרונות הגלומים בקבלת דרכון אירופאי לאזרחי ישראל. מדוע הדרכון האירופי מאפשר כמעט מגוון אפשרויות בלתי מוגבל לאזרחי ישראל המחזיק דרכון נוסף (דרכון אירופי).

מהו הזמן המתאים ביותר להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית

מהו הזמן המתאים ביותר להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית?

שאלת השאלות מתי הכי נכון להתחיל לפעול בשביל להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית לפי החוק החדש של צאצאי מגורשי פורטוגל ?

מהו המשרד החשוב והטוב ביותר המטפל בדרכון הפורטוגלי שאסור לכם להגיע אליו

מהו המשרד החשוב והטוב ביותר המטפל בדרכון הפורטוגלי שאסור לכם להגיע אליו ?

האם קיים משרד שמתמחה בהגשת בקשה לאזרחות פורטוגלית לפי החוק החדש של צאצאי מגורשי פורטוגל שלא כדאי לכם להגיע עליו ? או יותר נכון זה יהיה רק בזבוז זמן, כסף וטרחה מיותרת וחסרת תועלת עבורכם.

מה רע בדרכון הספרדי?

מה הבעיה של עו”ד ארז קרט עם הדרכון הספרדי ? מה רע כל כך בדרכן הספרדי? למה יש לו אנטי על ספרד ? הסבר מפורט על היתרונות והחסרונות בהגשת בקשה לקבלת אזרחות ספרדית בהתאם לחוק החדש של צאצאי מגורשי ספרד.

המסלול המפרך בדרך לדרכון הספרדי

המסלול המפרך בדרך לדרכון הספרדי

מה צריך לעשות על מנת לקבל דרכון ספרדי ? מה הם השלבים שצריך לבצע על מנת להגיש בקשת אזרחות ספרדית על פי החוק החדש של צאצאי מגורשי ספרד ?

רשימת שמות המשפחה של מגורשי ספרד או מגורשי פורטוגל

מה היא רשימת שמות המשפחה של מגורשי ספרד או מגורשי פורטוגל?

מה היא רשימת שמות המשפחה של מגורשי ספרד או מגורשי פורטוגל ? מה המשמעות לגבי אותו מבקש ששם משפחתו מופיע ברשימה הזאת ? איפה אפשר לקבל את הרשימה הזאת בחינם ? כל התשובות ועוד בסרטון שלפניכם. אדגיש בשנית כי הרבה יותר מהותי משם המשפחה הוא מה שעבר על משפחתך ושורשיה, שם המשפחה שמופיע ברשימה כזו […]

למה צריך לשלם כסף עבור שלב הבדיקה והייעוץ הראשוניים

למה צריך לשלם כסף עבור שלב הבדיקה והייעוץ הראשוני?

מה בעצם בודקים בשלב א’ של שיטת פורטוגל אקספרס ? למה שלב זה כרוך בתשלום ? ומה מקבלים תמורת אותו תשלום ? כל התשובות ועוד בסרטון שלפניכם.

מדוע יש חלון הזדמנויות צר לקבלת הדרכון הפורטוגלי

מדוע יש חלון הזדמנויות צר לקבל את הדרכון הפורטוגלי ?

מדוע עו”ד קרט שב ואומר בכל הזדמנות שיש חלון הזדמנויות צר לקבל את הדרכון הפורטוגלי בתנאים שקיימים היום ? הלוא החוק לא הגביל את צאצאי מגורשי פורטוגל בזמן או במספר אשרות ? כל התשובות ועוד בסרטון שלפניכם.

האם הילדים מקבלים אוטומטית דרכון פורטוגלי

האם הילדים מקבלים באופן אוטומטי אזרחות פורטוגלית ?

הורה שקיבל אזרחות פורטוגלית באמצעות החוק החדש של צאצאי מגורשי פורטוגל, האם גם ילדיו זכאיים באופן אוטומטי לקבל אזרחות פורטוגלית ? ומכאן דרכון פורטוגלי שזה כאמור דרכון אירופי לכל דבר ועניין. מה קובע החוק החדש שפרסמה ממשלת פורטוגל לגבי קבלת אזרחות פורטוגלית לגבי ילדים קטינים ולגבי ילדים בגירים. כל התשובות ועוד בסרטון שלפניכם

כמה יעלה לכם להוציא דרכון ספרדי?

אולפן וואלה חדשות ערך חישוב כמה צפוי לעלות לכם הוצאת דרכון ספרדי, כאשר הוא משקלל בחישוב שלו את כל הוצאות הצפויות עקב הדרישות של ממשלת ספרד לרבות מבחן שפה בכתב, מבחן היסטורי ותרבותי, תעודת יושר, הוכחת הקשר המשפחתי הספרדי וכן נסיעה לספרד וחתימה מול נוטריון ספרדי.

להיות יהודי בספרד

דוקטור שי כהן חי ארבע שנים בספרד ומעולם לא הסתיר את זהותו היהודית-ישראלית. למרות האוכלוסייה הפרו פלסטינית והמהגרים המוסלמים הרבים הוא לא נתקל בהתנכלויות בגלל מוצאו. לא כולם אנטישמים כמו שאנחנו חושבים… ובכל זאת, לישראלים המעוניינים לגור בספרד הוא ממליץ שלא לדבר יותר מדי על פוליטיקה. הנושא הפלסטיני רגיש ואי אפשר לשכנע את מי שמשוכנע […]

איך אתם מוכחים שאתם מצאצאי מגורשי ספרד ?

אם אתם מצאצאי מגורשי ספרד ומעוניינים בדרכון ספרדי עליכם להצטייד כבר עכשיו במסמכים המוכיחים את מוצאכם. אבל איך מוכיחים את הקשר שלכם לאירוע שארע לפני יותר מחמש מאות שנה? מסתבר שישנם מנהגים שעוברים כחוט השני בין כל קהילות המגורשים היהודים. בין אם הם מצפון אפריקה, בולגריה, תורכיה או יוגוסלביה. הלדינו, הנעימות הספרדיות סביב שולחן השבת […]

זה הזמן להשקיע בספרד

מדוע הם עושים את זה? אתם וודאי שואלים את עצמכם. מדוע הם “מחלקים” דרכונים אירופאים לצאצאי המגורשים. התשובה, כמובן, מלבד תיקון העוול ההיסטורי שנעשה למגורשים, היא אינטרס: לחזק את הכלכלה הספרדית ולהביא לספרד משקיעים שיעשירו אותה בידע עסקי וכסף… כבר ב- 2012 הציעו הספרדים לקהילה היהודית – ספרדית בניו יורק להשקיע בספרד. מאז – הכלכלה […]

מי הם צאצאי מגורשי ספרד הזכאים לדרכון הספרדי ?

בזכות החוק הספרדי, שיאפשר לצאצאי מגורשי ספרד לקבל דרכון ספרדי – דרכון אירופאי לכל דבר, חזרו לכותרות אירועים היסטוריים מלפני מאות שנים. אז מיהם צאצאי המגורשים ומדוע הם זכאים לאזרחות ספרדית? היהודים ישבו בספרד שנים רבות ונהנו מהשלטון המוסלמי הפלורליסטי שאפשר להם לגור, לעבוד וללמוד. תקופה זו כונתה “תור הזהב של יהודי ספרד”. תור הזהב […]

למה זה לוקח כך כך הרבה זמן ? מה קורה עם החוק של אזרחות ספרדית למגורשי ספרד

כבר מ 2012 אנחנו שומעים על כוונתם של הספרדים להחזיר עטרה ליושנה ולתת אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד, אך אישור החוק מתמהמה. נכון להיום, כשלוש שנים אחרי, נראה שהספרדים מעוניינים לסיים את הליך החקיקה. מדוע זה לקח כל כך הרבה זמן? השר שיזם את החוק והנושא היה קרוב לליבו התפטר ולכן הייתה האטה בהתקדמות התהליך. […]

הזדמנות חד פעמית לקבלת דרכון אירופאי מבלי לעזוב את ישראל

    החוק הספרדי מאפשר בפעם הראשונה לקבל דרכון ספרדי ללא צורך לעזוב את ארץ מולדתך. בעצם החוק לקבלת אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד מעניק דרכון אירופאי מבלי צורך לגור באירופה תקופה כלשהיא, יתרה מזאת הוא אינו מחייב איש לוותר על אזרחותו האחרת.

מסמכים דרושים לצורך קבלת דרכון ספרדי למגורשי ספרד

מבקשי האזרחות הספרדית לפי החוק החדש לצאצאי מגורשי ספרד, יצטרכו בין היתר להוכיח שהם אכן ממגורשי ספרד. איזה מסמכים כדאי כבר עכשיו להתחיל לאסוף על מנת שניתן יהיה להציגם בפני שלטונות ספרד ובעזרתם להוכיח את הקשר לספרד וליהדות ספרד.

היכרות עם היועץ החיצוני ד”ר שי כהן

ד”ר שי כהן הוא דוקטור לפילולוגיה ספרדית מאוניברסיטת נווארה, הוא מומחה לענייני שפה ותרבות ספרדית מהעת החדשה המוקדמת (המאה ה-15) ואילך. ד”ר כהן ילווה את הפרויקט אזרחות ספרדית למגורשי ספרד במטרה לעזור לכמה שיותר אזרחים ישראליים לקבל דרכון ספרדי (אירופאי).